Menu
Nákupný košík

Často kladené otázky

Pokiaľ máte naše výrobky, bez problémov je povrch možné vysávať, utierať prachovkou, pripadne utrieť jemne vlhkou handričkou. Mokrú handru neodporúčame použiť.
Áno, naše výrobky bezpečne balíme tak, aby v poriadku dorazili k vám. Vačšina výrobkov sa nachádza v ochrannej šablóne a všetky výrobky sú ešte vložené do bublinkovej fólie. Dodávane sú v pevnom kartóne z 5-vrstvovej lepenky.
Pokiaľ je váš výrobok určený na stenu, existuje niekoľko spôsobov, akým ho bezpečne a spoľahlivo umiestnite na stenu. Pri malých rozmeroch je v závislosti od výrobku dodaná lepiaca guma alebo vopred nalepená penová páska na výrobku (v popise výrobku je príslušenstvo vždy konkretizované). Pri vačších rozmeroch (vačšinou nad 50 cm) nie je možné umiestniť výrobok na stenu lepiacou gumou alebo páskou vzhľadom na vyššiu hmotnosť. Vtedy odporúčame zavesiť výrobok na klinčeky. Je tu ešte možnosť použiť montážne lepidlo (napr. Mamut), ale v tomto prípade bude prípadné odlepenie od steny náročnejšie a hrozí poškodenie omietky. Viac o spôsoboch montáži sa môžete dočítať TU.
Označenie dostupnosťi "Skladom" znamená, že máme naskladnený potrebný materiál na výrobu daného produktu, pričom dekor alebo veľkosť nie je podstatný. Všetky dekory máme naskladnené. Vo všeobecnosti zaradenie objednávky do výroby trvá 1-4 pracovné dni od odoslania objednávky (v extrémne sezónnych obdobiach ako vianočná sezona do 7 pracovných dní). V prípade urgentnej výroby sa snažíme zákazníkovi vyhovieť, pokiaľ nám dá vedieť. Pokiaľ je výrobok označený skladovou dostupnosťou zobrazujúcou počet dní (napr. 2-3 dni alebo 5-7 dní), znamená to, že výroba daného výrobku je technologicky náročnejšia a spracovanie objednávky s daným výrobkom môže trvať o niečo dlhšie.

Ak máte problém s objednaním tovaru, je možné, že ste v niektorom kroku nákupného procesu spravili chybu. V tomto prípade odporúčame prečítať návod ako nakupovať. Návod je tvorený obrázkový štýlom "krok za krokom" a zobrazuje nákup ako z mobilu, tak aj z počítača.

Nakoľko vyrábame výrobky z drevených materiálov, je odpoveď diskutabilná. Pokiaľ nebude na výrobok priamo pršať alebo prskať voda, nemal by to byť problém. Je ale potrebné počítať s meniacou sa vlhkosťou vonkajšieho vzduchu a teploty. Nakoľko je drevo živý materiál, tieto výkyvy môžu spôsobiť napr. mierne prehnutie materiálu. Preto v takomto prípade odporúčame výrobok na stenu umiestniť klinčekami s malou hlavičkou. Vďaka hlavičke klinčeka bude výrobok pritlačený napevno k stene a máte zaručenú jeho stálosť. V závislosti od výrobku závisí aj počet klinčekov.

Áno, je možné vyrobiť výrobok aj v inom dekore, ktorý nie je štandardne v ponuke. Paletu dekorov je možné nájsť TU. Stačí nám uviesť v pokladni do poznámky, v akom type dekoru by ste chceli výrobok vyrobiť. Pokiaľ by bol nejaký problém s daným dekorom, vždy zákazníka telefonicky kontaktujeme. Neúčtujeme žiaden poplatok za zmenu dekoru, pokiaľ sa mení len typ dekoru (toto neplatí pri zmene materiálu).

Áno. Naše výrobky je možné vyrobiť aj v špecifickom rozmere. Napíšte nám email na sales@dublez.com s požiadavkou a obratom Vám na ňu odpovieme. Najväčšie rozmery pre výrobok sú 900x900 mm.
Pokiaľ máte záujem s nami spolupracovať, napr. linkbuilding, publikovanie článkov, reklama alebo ste umelec resp. kreatívec, ktorý by s nami rád spolupracoval - kontaktujte nás na sales@dublez.com.
Výrobky sa vyrábajú špeciálnou technológiou vyrezávania svetelným lúčom. Dochádza teda k spáleniu materiálu. Tento proces spôsobuje charakteristickú vôňu. Niekomu voní, iným nie. Vôňa približne do 10 dní celkom zmizne.
Všetky výrobky vyrábame u nás v dielni DUBLEZ na Slovensku. 95% materiálu, ktorý používame na výrobu našich výrobkov, sa vyráma v EÚ, z toho takmer všetko pochádza z Česka / Slovenska. Výrobky od nášho hlavného dodávateľa materiálu spĺňajú najprísnejšie štandardy, uplatňujú si prísne podmienky kontroly kvality ovzdušia a znečisťujúcich látok od Kalifornskej organizácie California Air Resources Board. Taktiež má výrobky certifikované programom pre schvalovanie systémov certifikácie lesov (PEFC) a drevo použité na tieto výrobky pochádza z overených a dobre obhospodarovaných lesov, ktoré zabezpečujú obnoviteľný a udržateľný zdroj.
Penová páska, ktorú ste nalepili na stenu, je veľmi pevná. Výrobok zaručene z omietky neodpadne. Pokiaľ by ste sa po nejakom období rozhodli nápis odlepiť, odporúčame postupovať veľmi opatrne. Najlepšie, pokiaľ by sa dalo dlhým ostrým nožíkom najprv spoza výrobku odrezať penu od steny a zostatok, ktorý zostane na stene, veľmi opatrne odlepiť. Nakoľko existuje viacero druhov omietok, je potrebné sa prispôsobiť aj štruktúre a zloženiu tej vašej.
Je možné, že väčšinu našich výrobkov obdržíte v ochrannej drevenej šablóne z rovnakého materiálu ako výrobok. Ta je prilepená k výrobku papierovou lepiacou páskou z druhej strany. Po odlepení papierovej pásky výrobok zo šablóny jednoducho vyberiete. Šablóna slúži na bezpečný transport tovaru k vám, aby sa predišlo poškodeniu výrobku. Šablóna je obalový materiál. Šablóna nie je súčasť výrobku. Poškodenie šablóny nemožno uznať ako reklamáciu tovaru, nakoľko je to obalový materiál a slúži len na bezpečné doručenie tovaru.
Pri drevených zápichoch (hlavne z preglejky) sa môže farba z ovocia alebo z čokolády vpiť do materiálu. Pokiaľ tomu chcete predísť, odporúčame zapichovaciu časť zabaliť do potravinárskej priesvitnej fólie a tak vložiť do torty. Zaručí to dlhšiu životnosť a bude ho možné opätovne použiť.

Názov tlačidla v pokladni je povinný a vychádza zo zákona o ochrane spotrebiteľa.

Znenie zákona: Povinnosť stanovuje zákon 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov, § 4, ods. 2.

Predávajúci musí vo všeobecnosti zabezpečiť, aby spotrebiteľ výslovne potvrdil, že bol oboznámený s tým, že súčasťou objednávky je povinnosť zaplatiť cenu. Pokiaľ je pre odoslanie objednávky potrebné kliknutie na tlačidlo alebo aktivovanie podobnej funkcie na webovom sídle predávajúceho, dané tlačidlo alebo funkcia musia byť označené ľahko čitateľným spôsobom slovným spojením „objednávka s povinnosťou platby“. Zákon umožňuje aj použitie iného slovného spojenia, ktoré jednoznačne vyjadruje skutočnosť, že podanie objednávky zahŕňa povinnosť zaplatiť cenu.

Na takmer všetkých našich výrobkoch sa nachádza aj drobné malé logo našej firmy. Logo je malinké, nepatrné a nie je ho moc vidieť. Pokiaľ by ste chceli logo napriek tomu odstrániť, aby sme ho na výrobok nevygravírovali, je to možné. Služba je spoplatnená 1€ / 1ks loga. O službe je nás potrebné vopred informovať, aby sme ju pridali do objednávky. 

V prípade, že Vám neprišiel potvrdzovací e-mail pri odoslaní objednávky alebo Vám nechodia e-maily súvisiace so zmenou objednávky, je možné, že nastal niektorý z nasledujúcich scenárov:

  • Váš e-mail bol prijatý do spamu - V tomto prípade je potrebné skontrolovať priečinok "spam" resp. "nevyžiadanú poštu". V prípade využitia G-mail-u a iných e-mailových poskytovateľov sa môže stať, že e-mail vyhodnotí poskytovateľ ako spam.
  • Vami zadaná e-mailová adresa v objednávke je chybne napísaná - Pri odosielaní objednávky je dôležité, aby vyplnená e-mailová adresa bola platná. V tomto prípade odporúčame kontaktovať našu zákaznícku podporu, kde Vám zmeníme e-mail na správny a obdržíte aj e-mail s objednávkou.
  • Objednávku ste neodoslali - Pokiaľ nebola objednávka v pokladni odoslaná tlačidlom slúžiacim na odoslanie objednávky a neboli ste po odoslaní presmerovaný na ďakovnú obrazovku, pravdepodobne sa objednávka neodoslala. V tomto prípade taktiež odporúčame kontaktovať zákaznícku podporu.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pokiaľ ste nenašli odpoveď na svoju otázku, stále nás môžete kontaktovať prostredníctvom emailu alebo telefónu. Náš tím sa bude snažit byť vždy nápomocný.

Zákaznícka podpora

Radi Vám pomôžeme zodpovedať akékoľvek otázky. Sme pre Vás k dispozícií počas pracovných dní od 9:00-16:00.

Tel. číslo: +421 940 604 361

Pošlite nám správu

Môžete nás kontaktovať aj prostredníctvom emailu. Zvyčajne odpovieme do 24 hod. v rámci pracovných dní.

Email: dublez@dublez.com