Menu
Nákupný košík

Často kladené otázky

 1. Akým spôsobom je možné umývať výrobky?
  Pokiaľ máte naše výrobky, bez problémov je povrch možné vysávať, utierať prachovkou, pripadne utrieť jemne vlhkou handričkou. Mokrú handru neodporúčame použiť.

 2. Môžem si byť istý, že sú výrobky bezpečne zabalené?
  Áno, naše výrobky bezpečne balíme tak, aby v poriadku dorazili k vám. Vačšina výrobkov sa nachádza v ochrannej šablóne a všetky výrobky sú ešte vložené do bublinkovej fólie. Dodávane sú v pevnom kartóne z 5-vrstvovej lepenky.

 3. Akým spôsobom je možné zavesiť výrobok na stenu?
  Pokiaľ je váš výrobok určený na stenu, existuje niekoľko spôsobov, akým ho bezpečne a spoľahlivo umiestnite na stenu. Pri malých rozmeroch je v závislosti od výrobku dodaná lepiaca guma alebo vopred nalepená penová páska na výrobku (v popise výrobku je príslušenstvo vždy konkretizované). Pri vačších rozmeroch (vačšinou nad 50 cm) nie je možné umiestniť výrobok na stenu lepiacou gumou alebo páskou vzhľadom na vyššiu hmnotnosť. Vtedy odporúčame zavesiť výrobok na klinčeky. Je tu ešte možnosť použiť montážne lepidlo (napr. Mamut), ale v tomto prípade bude prípadné odlepenie od steny náročnejšie a hrozí poškodenie omietky.

 4. Máme problém objednať tovar. Kde mohol nastať problém?
  Ak máte problém s objednaním tovaru, je možné, že ste v niektorom kroku nákupného procesu spravili chybu. V tomto prípade odporúčame prečítať návod ako nakupovať. Návod je obrázkový štýlom "krok za krokom" a zobrazuje nákup ako z mobilu, tak aj z počítača.

 5. Je možné umiestniť výrobok do vlhkého prostredia?
  Nakoľko vyrábame výrobky z drevených materiálov, je odpoveď diskutabilná. Pokiaľ nebude na výrobok priamo pršať alebo prskať voda, nemal by to byť problém. Je ale potrebné počítať s meniacou sa vlhkosťou vonkajšieho vzduchu a teploty. Nakoľko je drevo živý materiál, tieto výkyvy môžu spôsobiť napr. mierne prehnutie materiálu. Preto v takomto prípade odporúčame výrobok na stenu umiestniť klinčekami s malou hlavičkou. Vďaka hlavičke klinčeka bude výrobok pritlačený napevno k stene a máte zaručenú jeho stálosť. V závislosti od výrobku závisí aj počet klinčekov.

 6. Páči sa mi výrobok, ale nesedí mi žiaden dekor v ponuke. Je možné to zmeniť?
  Áno, je možné vyrobiť výrobok aj v inom dekore, ktorý nie je štandardne v ponuke. Paletu dekorov je možné nájsť TU. Stačí nám uviesť v pokladni do poznámky, v akom type dekoru by ste chceli výrobok vyrobiť. Pokiaľ by bol nejaký problém s daným dekorom, vždy zákazníka telefonicky kontaktujeme. Neúčtujeme žiaden poplatok za zmenu dekoru, pokiaľ sa mení len typ dekoru (toto neplatí pri zmene materiálu).

 7. Mám záujem o špecifický rozmer Vášho výrobku. Je možné vyrobiť výrobok v požadovanom rozmere?
  Áno. Naše výrobky je možné vyrobiť aj v špecifickom rozmere. Napíšte nám email na sales@dublez.com s požiadavkou a obratom Vám odpovieme na ňu. Najväčšie rozmery pre výrobok sú 1100x1100 mm.

 8. Mám záujem o spoluprácu. Čo mám robiť?
  Pokiaľ máte záujem s nami spolupracovať, napr. linkbuilding, publikovanie článkov, reklama alebo ste umelec resp. kreatívec, ktorý by s nami rád spolupracoval - kontaktujte nás na sales@dublez.com.

 9. Výrobok, ktorý som obdržal, má divnú vôňu. Je to v poriadku?
  Výrobky sa vyrábajú špeciálnou technológiou vyrezávania svetelným lúčom. Dochádza teda k spáleniu materiálu. Tento proces spôsobuje charakteristickú vôňu. Niekomu voní, iným nie. Vôňa približne do 10 dní celkom zmizne.

 10. Vyrábate výrobky len na Slovensku?
  Áno, všetky výrobky pochádzajú z našej dielne DUBLEZ a sú vyrobené na Slovensku.

 11. Pochádza aj materiál na výrobu našich výrobkov zo Slovenska?
  95% materiálu, ktorý používame na výrobu našich výrobkov, sa vyráma v EÚ, z toho takmer všetko pochádza z Česka.
  Výrobky od nášho hlavného dodávateľa materiálu spĺňajú najprísnejšie štandardy, uplatňujú si prísne podmienky kontroly kvality ovzdušia a znečisťujúcich látok od Kalifornskej organizácie California Air Resources Board. Taktiež má výrobky certifikované programom pre schvalovanie systémov certifikácie lesov (PEFC) a drevo použité na tieto výrobky pochádza z overených a dobre obhospodarovaných lesov, ktoré zabezpečujú obnoviteľný a udržateľný zdroj.

 12. Výrobok mi prišiel v nejakej divnej šablóne / Výrobok je v nejakom štvorci. Čo to je?
  Je možné, že väčšinu našich výrobkov obdržíte v ochrannej drevenej šablóne z rovnakého materiálu, ako výrobok. Ta je prilepená k výrobku papierovou lepiacou páskou z druhej strany. Po odlepení papierovej pásky výrobok zo šablóny jednoducho vyberiete. Šablóna slúži na bezpečný transport tovaru k vám, aby sa predišlo poškodeniu výrobku. Šablóna je obalový materiál. Šablóna nie je súčasť výrobku. Poškodenie šablóny nemožno uznať ako reklamáciu tovaru, nakoľko je to obalový materiál a slúži len na bezpečné doručenie tovaru.

 13. Dá sa výrobok, na ktorom je penová páska, neskôr odlepiť zo steny? Penová páska, ktorú ste nalepili na stenu, je veľmi pevná. Výrobok zaručene z omietky neodpadne. Pokiaľ by ste sa po nejakom období rozhodli nápis odlepiť, odporúčame veľmi opatrne postupovať. Najlepšie, pokiaľ by sa dalo dlhým ostrým nožíkom najprv spoza výrobku odrezať penu od steny a zostatok, čo ostane na stene, veľmi opatrne odlepiť. Nakoľko existuje viacero druhov omietok, je potrebné sa prispôsobiť aj štruktúre a zloženiu tej vašej.

 14. Nechcem, aby sa mi zafarbil zápich do torty od polevy, čo robiť? Pri drevených zápichoch – hlavne z preglejky sa môže farba z ovocia alebo z čokolády vpiť do materiálu. Pokiaľ tomu chcete predísť, odporúčame zapichovaciu časť zabaliť do potravinárskej priesvitnej fólie a tak vložiť do torty. Zaručí to dlhšiu životnosť a bude ho možné opätovne použiť.