Menu
Nákupný košík

Technické informácie k výrobkom

  1. Vlastnosti dreva - drevo a výrobky na báze z dreva sú materiály, ktoré sú “živé”, stále pracujú a vplýva na ich vlastnosti viacero faktorov. Týmto vlastnostiam je nemožné zabrániť a sú prirodzenou súčasťou dreva a výrobok nie je možné pokladať tým pádom za vadný. Jedná sa hlavne o pohyb dreva v podobe mierneho stáčania. Tieto pohyby sú spôsobené vlhkosťou vzuchu a vodou. Tieto činiteľe vplývajú najviac na stálosť dreva.
  2. Čím hrubší materiál sa pri výrobe použil, tým menej bude drevo pracovať. Pri drevovláknitých doskách pracuje materiál najmenej.
   1. Každý výrobok je jedinečný vzhľadom k tomu, že sa vyrába z dreva, ktorý je prírodný materiál prípadne z materiálu na báze dreva. Vlákna dreva tým pádom môžu byť inak rozmiestnené ako na produktovej fotografii, čo ale nie je na závadu, ba naopak, každý výrobok je jedinečný a originálny.
    1. Drevovláknitá doska (MDF) je náchylná na vodu, preto výrobky z tohto materiálu nevystavujte priamej vode alebo v miestnostiach s extrémne vysokou vlhkosťou.
     1. Drevené materiály - preglejky a masív môžu v miestnostiach, kde je vysoká vlhkosť vzduchu chytiť pleseň, najmä na miestach, kde drevo nemôže “dýchať”, napri pri styku dreva so stenou.
      1. Všetky rozmery a hmotnosti na webe sú orientačné.
       1. Niektoré výrobky obsahujú v príslušenstve lepiacu gumu. Pokiaľ použitete lepiacu gumu, aby ste výrobok upevnili na stenu a výrobok sa po čase odlepí, môže to byť spôsobené zlým povrchom steny, teplotou ovzdušia alebo vlhkosťou. Za prípadne poškodenia nezodpovedáme.
       2. Vzhľadom na proces výroby je možné z našich výrobkov cítiť akúsi "vôňu". Táto vôňa je spôsobená procesom výroby, vypalovaním. Niektorým voní, iným zas nie. Táto spálená aróma dreva zvykne do 10 dní zmiznúť a nie je na závadu. Je to pred drevené výrobky prirodzené.