Menu
Nákupný košík

Technické informácie k výrobkom

Technické informácie k výrobkom

 1. Vlastnosti dreva - drevo a výrobky na báze z dreva sú materiály, ktoré sú “živé”, teda stále pracujú. Týmto vlastnostiam je nemožné zabrániť a sú prirodzenou súčasťou dreva a výrobok nie je možné pokladať tým pádom za vadný. Jedná sa hlavne o pohyb dreva v podobe mierneho stáčania. Tieto pohyby sú spôsobené vlhkosťou, teplotou vzduchu a vodou. Tieto činiteľe vplývajú najviac stálosť dreva.
 2. Čím hrubší materiál sa pri výrobe použil, tým menej bude drevo pracovať. Pri drevovláknitých doskách pracuje materiál najmenej.
 3. Každý výrobok je jedinečný vzhľadom k tomu, že sa vyrába z dreva, ktoré je prírodným materiálom, prípadne z materiálu na báze dreva. Vlákna dreva tým pádom môžu byť inak rozmiestnené ako na produktovej fotografii, čo ale nie je na závadu, práve naopak, každý výrobok je jedinečný a originálny.
 4. Drevovláknitá doska (MDF) je náchylná na vodu, preto výrobky z tohto materiálu nevystavujte priamej vode alebo v miestnostiach s extrémne vysokou vlhkosťou.
 5. Drevené materiály - preglejky a masív môžu v miestnostiach, kde je vysoká vlhkosť vzduchu chytiť pleseň, najmä na miestach, kde drevo nemôže “dýchať”, napr. pri styku dreva so stenou.
 6. Všetky rozmery a hmotnosti na webe sú orientačné.
 7. Niektoré typy výrobkov obsahujú na druhej strane predlepenú penovú obojstrannú pásku. Penová páska je veľmi pevná a odolná do extrémnych mínusových teplôt a taktiež vysokých teplôt. V prípade odlepenia výrobku od steny odporúčame najprv s dlhým plechovým nožíkom spoza výrobku penovú pásku odrezať, a následne jednotlivé časti zostatkovej penovej pásky zo steny opatrne odstrániť. Za prípadné poškodenie omietky / steny nezodpovedáme. 
 8. Niektoré výrobky obsahujú v príslušenstve bielu lepiacu gumu. Pokiaľ použijete lepiacu gumu, aby ste výrobok resp. časť z výrobku upevnili na stenu a výrobok sa po čase odlepí, môže to byť spôsobené zlým povrchom steny, teplotou ovzdušia alebo vlhkosťou. Za prípadne poškodenia nezodpovedáme.
 9. Vzhľadom na proces výroby je možné z našich výrobkov cítiť akúsi "vôňu". Táto vôňa je spôsobená procesom výroby - vypaľovaním. Niektorým vonia, iným zase nie. Táto spálená aróma dreva zvykne do 10 dní celkom zmiznúť a nie je na závadu. Je to pre drevené výrobky prirodzené.

Údržba výrobkov z dielne DUBLEZ

Výrobky z dielne DUBLEZ sú veľmi nenáročné na udržiavanie a ich údržba je veľmi jednoduchá.

 • Umývanie výrobkov: Výrobky, keďže sú drevené, neodporúčame umývať vlhkými handričkami. Drevo je na vodu citlivejšie ako iné typy materiálu. Pokiaľ chcete utrieť z výrobku DUBLEZ prach, odporúčame použiť obyčajnú prachovku.
 • Životnosť penovej pásky: Niektoré výrobky obsahujú na druhej strane predlepenú penovú pásku, vďaka ktorej výrobok nalepíte na stenu. Penová páska je vysoko kvalitná a pevná a svoj účel bude plniť rovnako aj o niekoľko rokov. Degradácia materiálu je minimálna resp. takmer žiadna.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pokiaľ ste nenašli odpoveď na svoju otázku, stále nás môžete kontaktovať prostredníctvom emailu alebo telefónu. Náš tím sa bude snažit byť vždy nápomocný.

Zákaznícka podpora

Radi Vám pomôžeme zodpovedať akékoľvek otázky. Sme pre Vás k dispozícií počas pracovných dní od 9:00-16:00.

Tel. číslo: +421 940 604 361

Pošlite nám správu

Môžete nás kontaktovať aj prostredníctvom emailu. Zvyčajne odpovieme do 24 hod. v rámci pracovných dní.

Email: dublez@dublez.com